Первый алкогольный портал
Первый алкогольный портал в facebook Первый алкогольный портал в google plus Первый алкогольный портал в youtube Первый алкогольный портал в Telegram

Українська крафтова ґраппа «Сад і Ґон»

Українська крафтова ґраппа «Сад і Ґон»

Останнім часом все більше відомих українських виробників алкоголю починають використовувати у назвах своєї продукції визначення «крафтова». У знавців та прихильників якісного алкоголю таке слово на етикетці продукції відомих алкогольних брендів викликає, як мінімум, легку посмішку. У менш обізнаних — неприхований подив. Інші просто не звертають увагу (частіше просто не розуміють) на такий маркетинговий гачок та купують ту продукцію, яку звикли використовувати у якості дієвого заспокійливого.

Насправді крафтовим може називатися алкоголь, який виробляється невеликими партіями на приватних дистиляціях за індивідуальною рецептурою та з контролем якості кожної партії. Про промислові масштаби виробництва годі й говорити. Як результат — дуже обмежена доступність справжньої крафтової продукції для прихильників самвидаву.

Саме з цієї причини ми жодного разу не робили великі огляди крафтової продукції від українських виробників. Але коли до редакції Першого Алкогольного потрапив один такий напій — ґраппа «Сад і Ґон» — ми вирішили, що цей час настав!

Технологія виробництва ґраппи «Сад і Ґон»

Технологія виробництва ґраппи

Для створення ґраппи «Сад і Ґон» використовують сухі вина з Бессарабії (південна частина Одеської області, місто Болград). Перегонка цих вин здійснюється за технологією вертикальної дистиляції в апаратах із харчової неіржавної сталі. Дуже цікавим і важливим моментом є те, що спирти фільтруються без повторних перегонів для зберігання аромату та смаку винограду. Якісну фільтрацію забезпечує трьохкомпонентний наповнювач фільтрувальної установки. Водночас він прибирає зайві сивушні масла та важкі метали.

Найперше в нас виникли сумніви щодо визначення типу цього алкогольного напою. Тому що ґраппа — це, так би мовити, вичавковий бренді. Тобто напій, отриманий у результаті дистиляції продукту бродіння виноградних вичавок, а не вина.

Для роз’яснення цього питання ми звернулись до нашого італійського колеги та за сумісництвом чудового винороба — синьйора Джованні Трамітерра. Синьйор Джованні підтвердив, що справжню крафтову італійську ґраппу виробляють саме з вина, а не з виноградних залишків. Приємно, що справжню українську виробляють за такою ж — традиційною для італійців — технологією.

Характеристики ґраппи «Сад і Ґон»

Характеристики ґраппи

Категорія напою: Ґраппа

Виробник: «Сад і Ґон», Київ, Україна

Офіційний сайт: «Сад і Ґон» у Facebook

Вміст спирту: 45%

Об’єм: 0,5 л

Термін придатності: необмежений

Зазначимо, що міцність нашого примірника виявилася трішки нижчою за заявлену виробником. Фактичний вміст спирту, за нашою інформацією, становить 44%.

Склад ґраппи «Сад і Ґон»

Склад ґраппи

  • Дистилят із сухих вин
  • Вода пом’якшена

! Нотатки дегустаторів

Зробити огляд справжнього крафтового дистиляту ми вирішили саме після вживання ґраппи «Сад і Ґон». І це далеко не збіг обставин! Річ у тім, що куштуючи напої такої якості, розумієш:

  1. В середній ціновій категорії у магазинах нам пропонують щось зовсім не те.
  2. До створення такого напою не торкалася «рука» безжальної сталевої машини на промисловому виробництві. В ці напої вкладається людська душа.

Ґраппа «Сад і Ґон» має приємний аромат свіжого натурального винограду. В ароматі відсутні ноти спирту. Він більше схожий на аромат вина, а не міцного алкогольного напою.

Дуже важко відтворити на сторінках вебсайту смак цієї ґраппи. По-перше, не відчувається доволі велика міцність напою. Навіть прекрасна половина нашої редакції із задоволенням смакувала ґраппу невеличкими порціями. По-друге, окрім смаку винограду, є ще щось у цьому букеті. Визначитись із цією загадковою нотою нам так і не вдалося. І, якщо відверто, було так смачно, що й не дуже хотілося розбирати цей унікальний смак на складові.

Хотілося б відмітити приємний хмільний стан під час вживання цього напою та відсутність нездужання «на ранок після».

Напій має сподобатись прихильникам різноманітних фруктових настоянок та молодого бренді. А для прихильників горілки та самвидаву стане справжнім відкриттям.

Дизайн та оформлення ґраппи «Сад і Ґон»

Дизайн та оформлення ґраппи

З оформленням та дизайном, порівняно зі смаковими якостями, все дуже просто. Звичайна пляшка штоф, зручна закрутка та (що зрозуміло) відсутність дозатора. На етикетці зазначено головне: «Вирощено, наколочено, дистильовано і розлито в Україні». Також нам нагадують, що напій не дитячий і має міцність 45%. Контретикетка в одному реченні розповідає про винахідника ґраппи «Сад і Ґон».

Доступність ґраппи «Сад і Ґон»

Доступність ґраппи

Звісно, ви не придбаєте справжній крафтовий напій у великій торговельній мережі. Наш примірник ми замовляли через офіційну сторінку «Сад і Ґон» у соціальній мережі Facebook. Замовлення ми зробили зранку, а отримали того ж дня ввечері в одному із київських відділень кур’єрської служби «Нова Пошта».

Пів літра цього еліксиру коштує 200 гривень. Так, на нашу думку, це не малі кошти, але враховуючи якість (а отже, і технологію виробництва), зважаючи на ціну іноземних якісних примірників, …коротко кажучи, ми не пошкодували.

Цікава інформація про ґраппу «Сад і Ґон»

Вперше ґраппу «Сад і Ґон» створили восени 2017 року.

Окрім ґраппи, на дистиляції «Сад і Ґон» виготовляють Хріновуху та Калган. Базовим та головним напоєм є все ж таки ґраппа.

Звертаємо увагу на те, що цей огляд не є рекламою або пропагандою саморобних напоїв чи їх вживання. Не є рекламою окремої дистиляції «Сад і Ґон».

Також огляд не є гарантом якості жодних алкогольних напоїв.

Бережіть себе та вживайте відповідально!