Первый алкогольный портал
Первый алкогольный портал в facebook Первый алкогольный портал в google plus Первый алкогольный портал в youtube Первый алкогольный портал в Telegram

Огляд першого українського віскі «AVIATOR»

Огляд першого українського віскі «AVIATOR»

Зазвичай словосполучення «українське віскі» у шанувальників якісних напоїв асоціюється виключно з крафтовим виробництвом. Цей різновид алкоголю можна скуштувати на різноманітних заходах. Тут приватні виробники пропонують свою смачну продукцію, в яку вкладено чимало зусиль, досвіду та часу.

Алкогольно-безалкогольний комбінат «Дніпро» вирішив не розмінюватись на дрібниці та поставити виробництво віскі на промислові рейки під досить сміливим гаслом «Перший український віскі» (згідно з оригіналом).

Характеристики українського віскі AVIATOR

Характеристики українського віскі AVIATOR

  • Категорія напою: віскі «витриманий» (згідно з оригіналом)
  • Виробник: ТОВ «Алкогольно-безалкогольний комбінат Дніпро»
  • Виробництво: смт Царичанка, Дніпропетровська область, Україна
  • Вміст спирту: 40%
  • Об’єм: 0,5 л | 0,1 л
  • Калорійність: 234 ккал / 100 мл
  • Термін придатності: 36 місяців

Виявляється, AVIATOR — це не просто віскі, а віскі «витримане». Таке визначення, найімовірніше, зумовлене тим, що цей напій виготовлено не згідно з ДСТУ, а згідно з технічними умовами України. Вони мають обмежену сферу застосування. Можливо, це дозволяє виробнику робити певні відхилення від традиційної рецептури та технології виробництва віскі. На жаль, технічні умови, за якими виготовлено AVIATOR, відсутні у вільному доступі.

Також вкотре слід виокремити питання терміну придатності. Чому віскі іноземного виробництва (навіть найдешевші примірники) має необмежений термін придатності, а українське — лише 3 роки з дати виробництва? Це питання стосується не лише такої категорії напоїв, як віскі, а й загалом усього міцного алкоголю іноземного та українського виробництва. І, шкода, не на користь нашого виробника.

З приємного відзначимо міцність напою. Вона навіть трішки більша, ніж заявлена виробником.

Склад українського віскі AVIATOR

Склад українського віскі AVIATOR

  1. Зерновий дистилят, витриманий в обвуглених всередині дубових бочках 5 років.
  2. Вода питна підготовлена.
  3. Цукор білий.

У складі насамперед дивує наявність звичайного білого цукру, яка, вочевидь, кардинально впливає на смак напою. До якісних іноземних примірників (шотландських та ірландських) зазвичай додають натуральний цукровий колер (E 150a), який не впливає на смак віскі, а сприяє лише затемненню рідини та справляє враження витриманого напою.

! Нотатки дегустаторів

Аромат класичного бренді. Якщо не знати, що це віскі, за ароматом напій можна сплутати з бренді. Коли віскі трішки подихає, залишається аромат вина. Відзначимо чудовий аромат напою, який не схожий на аромат звичайного віскі чи бурбона.

За смаком AVIATOR теж не схожий на віскі: м’який приємний бренді, який можна навіть і не закушувати. Це зумовлено тим, що спирти для купажу витримувалися у бочках з-під бурбона та кріпленого вина.

А от коли ми почали куштувати по другій, з’явились аромат і смак класичного купажованого віскі.

У порівнянні з молдовським віскі, український примірник справив приємне враження.

Дизайн та оформлення українського віскі AVIATOR

Дизайн та оформлення українського віскі AVIATOR

Перш за все впадає в очі граматична помилка на великій червоній наклейці «Перший український віскі». В українській мові віскі — це іменник середнього роду. Те ж саме стосується і визначення напою — віскі «витриманий».

По-друге, у світі вже існує віскі з такою ж назвою — це канадське купажоване віскі AVIATOR. На жаль, в українських маркетологів не вистачило фантазії.

Вперше за останні декілька років ми побачили пляшку для віскі з дозатором.

Загалом досить тривіальне оформлення у готично-футуристичному стилі. Читачі Першого Алкогольного вже навіть плутаються: чи то авіатор, чи то аватар.

Українське віскі AVIATOR на полицях українських супермаркетів

Українське віскі AVIATOR на полицях українських супермаркетів

Ціна на перше українське віскі складає 188,62 грн ($ 7) за півлітрову пляшку. Наш дегустаційний примірник із гіпермаркету «Ашан» був акційним. Але акція полягала не у зниженні ціни, а у гарантованому поповненні мобільного рахунку на 30 грн (скретч-код під кришечкою). Тобто віскі фактично коштувало 158,62 грн.

Цікава інформація про українське віскі AVIATOR

Алкогольно-безалкогольний комбінат «Дніпро» відомий в Україні насамперед завдяки псевдовіскі  Al Capone, що дуже оригінально позиціонується виробником, як Напій алкогольний «Односолодовий».

Існує також пряна версія цього українського віскі — AVIATOR SPICE. Це віскі AVIATOR із додаванням настою «Авіатор» та вищезгаданого цукрового колеру (E 150a).