Первый алкогольный портал
Первый алкогольный портал в facebook Первый алкогольный портал в google plus Первый алкогольный портал в youtube Первый алкогольный портал в Telegram

Молдовське віскі Wilson

Молдовське віскі Wilson

На полицях українських супермаркетів представлений великий вибір такого популярного алкогольного напою, як віскі. Споживачам складно обирати не лише серед значної кількості виробників, а й у широкому ціновому діапазоні на цей імпортний алкоголь. Згідно з чинним законодавством України, мінімальна роздрібна ціна на півлітрову пляшку віскі з вмістом спирту 40% складає 179 гривень. Зазвичай у такій ціновій категорії представлені шотландські бренди William Lawson's, Bell's та інші. Ще існує так зване псевдовіскі від наших українських виробників. Наприклад, Al Capone. Але воно має визначення «алкогольний напій» і коштує, як найдешевша горілка (біля 90 гривень за півлітра). Зрештою, це і є горілка зі смаком віскі.

Тож не дивно, що поява на полицях гіпермаркетів Ашан молдовського віскі Wilson за ціною 171 гривня 33 копійки викликала у нас неабиякий подив: маркування «віскі», а ціна менша за мінімальну. У чому саме тут вбачається відверте порушення Закону?

Характеристики молдовського віскі Wilson

Характеристики молдовського віскі Wilson

 • Категорія напою: віскі
 • Виробник: ТОВ Вино-коньячний завод «Молдовський стандарт»
 • Виробництво: м. Твардіца, Республіка Молдова
 • Імпортер в Україні: ТОВ «ТС ПЛЮС», м. Київ
 • Вміст спирту: 40%
 • Об’єм: 0,5 л
 • Калорійність: 220 ккал / 100 мл
 • Термін придатності: необмежений

Ці дані надруковані на етикетці молдовського віскі. Та коли ми дізналися про офіційні характеристики безпосередньо від виробника цього напою, то подиву не було меж. Якщо різниця у калорійності,  що складає 54 кілокалорії (220 проти офіційних 274), не злякає навіть череванів – боягузів, то кардинальні відмінності у термінах придатності нас неприємно вразили. Та й нічого приховувати - налякали після дегустації. На офіційному сайті виробника вказаний термін придатності 2 роки з дати розливу. А на пляшці в супермаркеті термін придатності необмежений. Думаємо, це дуже серйозна невідповідність, м’яко кажучи.

Характеристики молдовського віскі Wilson

Також слід зазначити, що міцність цього напою трішки нижча за заявлену на етикетці. Фактичний вміст спирту за нашою інформацією становить 37%.

Склад молдовського віскі Wilson

Склад молдовського віскі Wilson

Злак: ячмінь. Віскі Wilson виготовлене з солодового ячменю за оригінальною ірландською технологією і витримане 3 роки. В ароматі напою відкриваються мотиви ванілі, горіхів і сухофруктів. Післясмак зігріваючий (згідно з оригіналом).

Ось і все, що вважають за потрібне розповісти про склад свого напою молдовський виробник та український імпортер.

! Нотатки дегустаторів

Щоразу, коли дегустуємо недорогі напої, хочемо знайти в них якомога більше позитиву, щоб люди отримували якісний алкоголь за відносно невеликі гроші. Але, на жаль…

Цей алкогольний напій, на нашу думку, дуже схожий на занадто ароматизований (!) ректифікат. Щодо аромату, смаку та посмаку. Особливо це стосується ароматів горіхів та сухофруктів. Припускаємо, що також це може бути витриманий з ароматизаторами звичайний спирт, який згодом просто дистилюють та витримують протягом певного терміну. На таку думку нас (колектив редакції) наштовхнуло нетипове сп’яніння практично з першої дози. Одразу стає самотньо та сумно.

Таке ж сп’яніння виникало при дегустації українського напівкрафтового джину, який був виготовлений саме за вищезгаданою технологією.

Дизайн та оформлення молдовського віскі Wilson

Дизайн та оформлення молдовського віскі Wilson

Відзначимо якісну пляшку та кришку-закрутку. Вони зроблені на рівні не найдешевших іноземних примірників. А от оформлення дуже цікаве. Якщо обмежуватись однією фразою, це дизайн у стилі «я дуже хочу бути схожим на Jameson, але в мене відсутнє відчуття стилю». Про декілька граматичних помилок, помітку «Established in 1877» та гасло «Wilson`s Quality» не слід і говорити.

Молдовське віскі Wilson на полицях супермаркетів

Молдовське віскі Wilson на полицях супермаркетів

Цей алкогольний напій ми бачили тільки у мережі гіпермаркетів Ашан. Фіксована ціна за півлітрову пляшку Wilson складала 171, 33 грн ($ 6,34).

Цікава інформація про молдовське віскі Wilson

  • У багатьох торговельних мережах також продається інша продукція ВКЗ «Молдовський стандарт». Це молдовські коньяки LESAGE.
  • Окрім віскі Wilson, ВКЗ «Молдовський стандарт» виробляє ще один напій цієї категорії, який за оформленням не те що хоче бути схожим на Jameson, а по суті це і є молдовський Jameson. Тут коментарі зайві.

Тож бережіть себе та утримуйтесь від вживання алкогольних напоїв. Особливо неякісних.