Первый алкогольный портал
Первый алкогольный портал в facebook Первый алкогольный портал в google plus Первый алкогольный портал в youtube Первый алкогольный портал в Telegram

Категорії шотландського віскі

Категорії шотландського віскі

Шотландське віскі має найвищі стандарти виробництва, до яких висуваються найжорсткіші вимоги. Це віскі стало взірцем для всіх світових виробників. Варто зауважити, що процес ферментації та дистиляції також має відбуватися на території дистилерії, а витримувати віскі потрібно лише у бочках, з яких (якщо вони використовуються не вперше) було повністю вилучено попередній напій. Застосування цукру та карамелі заборонено. Штучно зістарювати напій шляхом додавання дубової тирси, як іноді вчиняють з коньяком, або витримувати його в бочках з-під дуже солодкого іспанського вина, як інколи робили в Шотландії до 80-х років минулого століття для надання віскі особливого смаку, теж не можна. Навіть більше, будь-які зміни в умовах зберігання та витримки віскі мають бути схвалені митною та акцизною службами Сполученого Королівства. Якщо процес виготовлення не відповідає правилам виробництва шотландського віскі, то продукувати напій на території Шотландії забороняється. Витримується шотландське віскі не менше трьох років. При цьому віскі повинно потрапити в одну з п’яти певних категорій.

Односолодове шотландське віскі (Single Malt Scotch Whisky)

Односолодове шотландське віскі (Single Malt Scotch Whisky) має вироблятися виключно з ячмінного солоду на одній дистилерії. Апарат для перегонки — мідний дистиляційний для кубової перегонки віскі. Односолодове шотландське віскі розливають у пляшки лише на території Шотландії.

Купажоване солодове шотландське віскі  (Blended Malt Scotch Whisky)

Якщо змішуються декілька односолодових віскі, виготовлені на різних дистилеріях, незалежно від пропорцій, то одержаний напій стає купажованим (змішаним, блендованим) солодовим шотландським віскі (Blended Malt Scotch Whisky). Раніше таке віскі англійською мовою називали Vatted Malt. Використовувати означення «чисте солодове» (Pure Malt) забороняється, тому що так можна називати як односолодове віскі, так і купажоване.

Зернове шотландське віскі (Single Grain Scotch Whisky)

Зернове шотландське віскі (Single Grain Scotch Whisky) виробляють на одній дистилерії з ячмінного солоду та іншого зерна. Процес дистиляції відбувається в ректифікаційній колоні для перегонки віскі. І у випадку, коли сусло з 100%-го ячмінного солоду дистилюється в ректифікаційній колоні, і в разі, коли сусло декількох зернових дистилюється в перегінному кубі — все одно йдеться про зернове шотландське.

Купажоване зернове шотландське віскі (Blended Grain Scotch Whisky)

При змішуванні декількох видів зернового шотландського віскі, які було вироблено на різних дистилеріях, одержують купажоване зернове шотландське віскі (Blended Grain Scotch Whisky). В Шотландії з 80-х років ХХ ст. з цією метою застосовують, насамперед, пшеницю, і тільки дистилерії на півночі Великої Британії нерідко продовжують традиційно виробляти віскі з кукурудзи — тоді напій виходить більш легким. В купажі цінується саме це віскі, тому що воно допомагає солоду розкрити свій смак максимально повно. Дехто вважає, що, чим більше солоду містить бленд, тим кращою є якість зернового віскі.

Купажоване шотландське віскі (Blended Scotch Whisky)

І насамкінець, найбільш важлива категорія з точки зору обсягу продажів у світі — купажоване шотландське віскі (Blended Scotch Whisky). Це напій, який виник в результаті змішування одного або більше видів односолодового віскі з одним або більше видами зернового, виробленого на різних дистилеріях.

Якщо віскі виготовлено на території одного з п’яти регіонів чи областей, де воно традиційно продукується, його назва має стояти поруч з наступними класифікаціями: Кемпбелтаун, Айла, Гайленд, Спейсайд, Лоуленд.