Первый алкогольный портал
Первый алкогольный портал в facebook Первый алкогольный портал в google plus Первый алкогольный портал в youtube Первый алкогольный портал в Telegram

Категорії ірландського віскі

Категорії ірландського віскі

Перш за все треба зазначити, що англійською мовою в Ірландії та США віскі має написання whiskey, тоді як у Шотландії назва цього напою пишеться інакше — whisky.

Ірландське віскі, яке на батьківщині також має назву Uisce Beatha Eireannach, — це захищена географічна назва. Виробництво ірландського віскі врегульовано законодавством дуже схожим на те, що регулює виробництво шотландського віскі.

Ірландське віскі завжди асоціюється із потрійною перегонкою, але і досі використовується також і подвійна — ця технологія теж захищена законом. Законодавче визначення ірландського віскі таке ж саме, як і у всій Європі: це зерновий дистилят, витриманий у дубових бочках не менше трьох років.

Існує чотири категорії ірландського віскі.

Солодове ірландське віскі (Single Malt Irish Whiskey)

Солодове ірландське віскі виробляють із 100% солодженого ячменю. Дистиляція здійснюється у мідних перегінних кубах. Під час сушіння солоду дозволяється використовувати торф.

Зернове ірландське віскі (Grain Irish Whiskey)

Для виготовлення зернового ірландського віскі використовується не більше 30% солодженого ячменю та іншого, не солодженого зерна. Це переважно кукурудза, пшениця та ячмінь. Процес дистиляції відбувається в ректифікаційній колоні (Column still) для перегонки віскі.

Традиційне змішане ірландське віскі (Pot Still Irish Whiskey)

Традиційне змішане ірландське віскі виробляють із сусла, яке містить як мінімум 30% солодженого ячменю та 30% не солодженого. Можливі також інші пропорції — від 50:50 до 40:60. У суслі має бути приблизно 5% іншого не солодженого зерна — жита чи вівса. Дистиляцію (подвійну чи потрійну) здійснюють виключно у великих мідних перегінних кубах.

Купажоване ірландське віскі (Blended Irish Whiskey)

Купажоване ірландське віскі отримують із суміші двох або трьох вищезгаданих категорій віскі. У купажі може бути не тільки зернове та солодове віскі, як у Шотландії. Це може бути суміш солодового та традиційного змішаного віскі.

Купажоване ірландське віскі почали виробляти лише у 1975 році, коли було введено в експлуатацію завод Midleton. До цього моменту основні бренди ірландського віскі — Jameson, Tullamore Dew, Power’s Paddy — переганяли у традиційних кубах із суміші ячмінного солоду та цільного зерна. На етикетках усіх цих віскі було позначення — Pot Still Irish Whiskey. Отже із 1975 року рецептура та смак ірландського віскі кардинально змінились.

Треба зазначити, що з технічної точки зору ірландцям ніщо не заважає виробляти такі ж самі за технологією категорії віскі, які виробляються у Шотландії.

І насамкінець декілька слів про всесвітньо відомий напій — ірландський вершковий лікер Irish Cream. До його складу входить як мінімум 1% ірландського віскі. Це яскравий приклад того, що якісний алкоголь може виготовлятися з різних агрокультурних ресурсів.